"הפלייסטיישן 3 תהיה לפחות בת שבע לפני שתופיע המחליפה שלה". אלו המילים של Masaaki Tsuruta, המוח הראשי מאחורי הטכנולוגיה של הקונסולה הבאה של סוני. טסורוטה דיבר בכנס International Electron Devices Meeting, שם נפתחו עינינו לחלק מהתוכניות לעתיד הפלייסטיישן.

הפלייסטיישן 3 הגיעה לגיל המופלג של שש בנובמבר אשתקד, וסוני אמרה בעבר כמה וכמה פעמים שטווח החיים שלה מתוכנן על עשר שנים. צרפו את זה יחד עם מה שנאמר ע"י טסורוטה, וניתן לשער שהפלייסטיישן 4 תראה אור, לכל הפחות – בשנה הבאה. טסורוטה גם הרחיב מעט על הרעיונות הטכנולוגיים הבאים, ודיבר על הרצון להכניס למשוואה הזרמת תוכן און-ליין, אך הדגיש כי המיקוד ישאר על משחקי הארד-קור (בלעדיים ביניהם). בנוגע להזרמת תוכן, טסורוטה אמר כי בעוד הרצון קיים, הטכנולוגיה לא "דיסק טיפוסי של פלייסטיישן 3 מכיל 50GB של מידע. הזרמת כמות תוכן שכזו על גבי תשתיות היום לא תעבוד… אנחנו חושבים שהמשחקים הליבתיים ימשיכו להיות החשובים ביותר".

לדבריו, ישנן טכנולוגיות הרחוקות חמש שנים מלהיות ברות-ישום, אך אחת מהן היא משעול שברצונם לקחת. מדובר על הטרנד ההולך וגדל בשוק ה-PC של שבב אחד לשלוט בכולם. ענקיות התחום NVidia ו-ATI עובדות על שבב אחד שיתפעל את כל החישובים ההכרחיים. כמובן שאשפרי שכל זה הוא חלק מהתחרות בה מעוניינות החברות לבדוק אחת את השניה לכל פיסת מידע אפשרית שתצביע על אסטרטגיה.

לידיעה המלאה ב-OPM