ב-Big Day, שמפותח עלי הסטודיו הסיני SonicShield ומופץ על ידי Zodiac Interactive אתם תתפסו את מקומו של ניצול תאונת מטוס, שורד מגיפת הזומבים הידוע בכינויו פאנצ'ו (Pancho) המנסה את מזלו בהרג זומבים עד כלות ועל הדרך להציל את ביתו ליז שנחטפה על ידי המאפיה המקומית. יום רגיל לאדם רגיל.

Big Day הוא משחק הארדקור. משחק הארדקור יריות-זומבים ממבט על בפיקאסלארט. כזה שרק אנשים כמו פאנצ'ו יבינו.

עיקר המשחק הוא כמובן במשחקיות, ופחות בעלילה שנותנת מסגרת לרצח ההמוני של שלל אל-מתים שעדיין לא הספיקו להרע לאף אחד. לפי החוק מותר לרצוח זומבים? הם הרי כבר מתים.

בכל מקרה, ב-Big Day תוכלו לבחור מבין כמה מצבי משחק. מצב הסיפור הוא מצב Roguelite בעל מפה הנוצרת באופן אקראי. כשאני אומר מפה, אני מתכוון גם למפת עולם המשחק, המקום בו תבחרו את השלב אליו תגיעו.

כשאתם נוסעים במפה הזו, אתם עשויים להתקל בזומבים מתהלכים ולהתחיל מפגש בסגנון פוקימוני.

גם שלב המשחק עצמו, שבו המטרה העיקרית היא להגיע לעמדת הסיום ולבלות בה 5 שניות מבלי לחטוף נזק, יהיה אקראי. במידה וקפחתם את חייכם באמצע – כל השלל שהשגתם עד אותה הנקודה נאבד לעד.

מצב משחק נוסף הוא מצב ה-Dungeon האינסופי שמטרתו היא לספק לכם שלל משופר, במידה ולא הצלחתם לשמור את זה ממצב הסיפור ואתם זקוקים לחיזוק. או כי אתם פשוט חובבים שלל עד כאב.

Big Day

השליטה בפאנצ'ו היא בסגנון ה-Twin-Stick Shooter האהוב, מצב בו ג'וסיטיק אחד מזיז את השחקן על גבי המפה וג'וסיטיק שני המכוון את כלי הנשק.

ועוד אילו כלי נשק. 8 סוגים שונים של נשקים כבר קיימים במשחק, מכונות יריה, רימונים, שוטגאנים, ועוד. מכל אותם 8 הסוגים יהיו בסך הכל 30 נשקים נפרדים, עם תוכניות לנשקים נוספים. המשחק מהיר מאוד והשליטה? TIGHT.

בנוסף לזאת, המפתחים יציעו שירות Workshop מובנה במשחק בו כל שחקן יוכל להציע נשק אותו הוא יצר, בנה ותכנת בעצמו, בעזרת הכלים המסופקים עם מנוע המשחק, ביחד עם יכולת להעלאת מפות שהשחקנים יצרו. המפתחים יעברו על שלל ההצעות והטובות ביותר יתקבלו ויכללו בגירסה עתידית של המשחק. ממש Fan Service.

מכניקת נשק מגניבה שהמפתחים מציעים היא מכניקת סופר-ההטענה שהיא חידוש מרענן בז'אנר. היא מאפשרת לשחקן לתזמן את יכולת הטעינה שלו במין מיני-גיים נהדר כך שאם יצליח, יקבל יותר תחמושת ממה שהוא הפסיד במחסנית. זה הרי מאוד מלחיץ כאשר לא נשארות לכם הרבה מחסניות, ומאות זומבים רודפים אחריכם.

מאות זומבים? אז כן, שאלנו את המפתחים ונאמר לנו שאין הגבלה לכמות הזומבים על המסך בבת אחת, ושזו שאלה מטופשת כי מדובר במשחק 2D. נו טוב.

Big Day נמצא כבר היום ככותר Early Access ב-Steam ל-PC, ויגיע ל-Switch בהמשך.