בסבב השיחות שלנו עם האנשים של Wargaming.net, התיישבנו לשיחה עם Danny Volkov ו-Kirill Peskov מצוות הפיתוח של המשחק World of Warships Legends, כדי לשמוע ממקור ראשון ולראות בעצמנו את האלפא של המשחק.

לאלו שפחות בקיאים – World of Warships: Legends הוא גרסת הקונסלות למשחק הלוחמה הימית שיצא ל-PC בשנת 2015. למקרה שתהיתם Blitz היא הגרסה עבור מכשירים ניידים. צוות הפיתוח של המשחק, בראשותו של דני, החליט לגשת לפיתוח גרסה זו כאשר הם מציבים לנגד עיניהם את שחקני הקונסולות. התוצאה – קרבות קטנים יותר של 9 נגד 9 שחקנים(או ספינות), לעומת 12 נגד 12 שחקנים, ומפות קטנות יותר ונקודות התחלה קרובות יותר. שינויים אלה, יובילו בתור התחלה לקרבות מהירים ומלאי אקשן בצורה יותר משמעותית.

World of Warships: Legends - Set sail!

אמנם מדובר באותו המנוע הגרפי, אך עבור World of Warships: Legends בוצעו שיפורים נרחבים לויזואליות, כל זאת על מנת לנצל את יכולת העיבוד המשופרת של ה-Xbox One X וה-Playstation 4 Pro. המים, השתקפות האור על גוף המתכת של ספינות הקרב, ועוד – כולם נראים טוב יותר בגרסא זו.

למרות שמפתחי המשחק היו שמחים לאפשר Cross-Play בין שתי הקונסולות, ולטענתם הדבר אפשרי טכנולוגית, לא ניתן לבצע זאת כרגע. אמנע מציון הסיבה לכך, אבל סביר להניח שההשערה למהות הסיבה מדויקת, והדבר נדון רבות ברחבי האינטרנט.

גרסת הקונסלות World of Warships: Legends תכיל את אותו תוכן שנמצא כרגע בגרסת ה-PC. חלק מהספינות יעברו שינויים קלים על מנת להתאים לקונסולות. כלומר בנקודת ההשקה של Legends, התוכן יהיה כמעט זהה. לאחר מכן – כל גרסא תשוט בנתיב משלה. כבר עכשיו יש קולות מקרה שחקני ה-PC להכניס חלק מפיצ'רים ב-Legends גם עבורם, אך הדבר לא מופיע במפת הדרכים של Wargaming.net, נכון לעכשיו.

כרגע ב-Legends הוכנסו רק 7 ה-Tires הרגילים של הספינות, ובהמשך בתאריך לא ידוע יתווספו ספינות ה-Legendary האימתניות. כמו כן, נושאות המטוסים של המשחק לא הוכנסו למשחק וצוות הפיתוח מצהיר כי הן ידרשו עבודה מעמיקה טרם הכנסתם ל-World of Warships: Legends. באמצעות הכסף שתרוויחו בקרבות תוכלו לשפר את הספינה שלכם ולרכוש עבורה שידרוגים.

World of Warships: Legends - Upgrade Tree

World of Warships: Legends - Upgrade Tree 2

מלבד הספינות, בתחילת כל קרב תוכלו לבחור מי המפקד איתו תצאו לקרב מתוך כ-6 מפקדים עבור כל צי. מפקדים אלו מבוססים על דמויות היסטוריות. לכל מפקד יהיה קיט הטבות משלו, ויתן לכם יתרון מסוים בשדה הקרב, אליו תצטרכו להתאים את סגנון המשחק שלכם. השחקן יוכל להעלות את הרמות של המפקדים שלו על מנת לפתוח יכולות חדשות, וחשוב כי השחקן יקפיד להחזיק מספר מפקדים ברמה גבוהה, ולא לשפר רק מפקד אחד – זאת על מנת שיוכל לצאת לקרב עימם באופן תכוף יותר.

בשלב ראשון, המשחק יציג קרבות בין ארה"ב ליפן, ויתרחש באזור הפסיפי. בהמשך יוכנסו גם הספינות של הצי הגרמני, ועימם מפות באזור יבשת אירופה והגיוון הנופי במשחק ינוע מאיים טרופיים לחוג הארקטי הקפוא, ואולי גם למזרח התיכון.

בנוסף ה-HUD של השחקן הותאם מחדש במיוחד ל-World of Warships: Legends על מנת לאפשר חוויה מוצלחת יותר לשחקני הקונסולות. גם שיטת הכיוון שונתה  – הופעל כמובן Aim Assit, עקב השליטה באמצעות בקר ולא עכבר ומקלדת. ברגע שהשחקן ננעל על ספינה, מתבצע זום באופן אוטומטי ורגישות הבקרים יורדת על מנת לאפשר לשחקן לכוון בצורה קלה יותר.

World of Warships: Legends - Aiming 2

World of Warships: Legends - Aiming

המשחק World of Warships: Legends כרגע נמצא בשלב אלפא סגורה על גבי ה-Xbox One, ובחודש ספטמבר הוא צפוי להתחיל את האלפא שלו על גבי ה-PS4. לא ידוע עדיין תאריך לפתיחת המשחק לציבור הרחב, והחברה ציינה רק כי הוא צפוי לצאת במהלך שנת 2019. לצערנו כרגע לא ניתן להירשם עבור האלפא או הבטא, אך נבטיח לעדכן אתכם בעמוד הפייסבוק שלנו, כאשר הדבר יקרה. 

בינתיים אל תשכחו לקפוץ לכתבה על World of Warplanes, ולשמוע מה חדש בזירה האווירית! הוא זמין עבור ה-PC לכולם, ויש מספר עדכונים שייתכן ויעניינו אתכם!