בין המשחקים המעניינים שאני עוקב אחריהם נמנה המשחק Warhammer 40,000: Mechanicus, המתנהל מבחינה עלילתית ביקום זה. המשחק Mechanicus פותח על ידי חברת Bulwark Studios ועוקב אחרי חברי כת ה-Adeptus Mechanicus המשתייכים לגזע האנושות ביקום של Warhammer 40K. חברי הכת חוקרים כוכב המלא בטכנולוגיה שנשכחה על ידי האנושות. הבעיה שעולה היא שמלבד האוצר הטכנולוגי הטמון בכוכב – הנקרונים, אנשי מכונה בני מיליוני שנים, נמצאים עליו גם הם, והם לא ממש סימפטיים למסיגי גבול. מטרת המשחק היא לבזוז כמה שיותר מהטכנולוגיה לפני שהנקרונים מנחיתים את הצבא שלהם על הקבוצה.

החלק המעניין במשחק הוא ההתמקדות בכת ה-Adeptus Mechanicus: כת של האנושות עם מונופול קנאי על טכנולוגיה וגישה שאוסרת על התקדמות-רק על שימור ההווה או גילוי טכנולוגיה מהעבר הנשכח של האנושות. כמו כל אירגון דתי יש מספר זרמים שונים שאיתם נצטרך להסתדר תוך כדי המשחק בשביל לצאת מהכוכב בשלום, במקרה שלנו זרם אחד שבעד שימוש בטכנולוגיה של חיזרים וזרם אחר הרואה בכך מעשה כפירה. עד כה ה- לא קיבלו יותר מדי חשיפה במשחקים של Warhammer 40K. המשחק Mechanicus בא לשנות זאת.

ה-Gameplay במשחק מאוד מזכיר את סדרת X-com. השחקן שולט בצוות קטן של דמויות שחוקר אזורים על הכוכב, כאשר לכל דמות יכולות משלה. על השחקן  להשתמש בצוות בצורה חכמה בשביל להביס את האויבים בלי לספוג הרבה נזק. הדבר חשוב במיוחד במשחק Mechanicus כי ככל שהשחקן מתקדם הוא מוצא אוצרות חדשים אבל גם סוגים נוספים של אויבים.

בקמפיין של המשחק מוקצב לשחקן זמן מוגבל לחקור את הכוכב. עליו לנווט בין הדרישות השונות של הזרמים השונים ולהשיג כמה שיותר אוצרות טכנולוגיים. העלילה ובייחוד הסוף של המשחק תלויים בבחירות שהשחקן עושה במהלכו עם סופים שונים אפשריים. הבחירות במהלך המשחק יתבטאו ע"י איזו משימה תבחרו לבצע עבור הזרמים השונים וגם בבחירות תוך כדי המשימות. בחירות אלו יכולות להניב לשחקן אספקה נוספת או להסב נזק לקבוצת הלוחמים של השחקן.

המשחק Mechanicus

במהלך המשחק Mechanicus נוכל לעשות קסטומיזציה לדמויות המרכיבות את הצוות שלנו. מכיוון ואנו משחקים עם קבוצה של קנאים דתיים האובססיביים לגבי טכנולוגיה, הקסטומיזציה לא מסתכמת בסתם נשקים או שריון עם צבעים שונים, אלא להחליף לחלוטין איברים לדמויות השונות במכונות הרבה יותר חזקות עד לתוצאה שבה הדמות היא יותר מכונה מאשר בן אדם.

אני שומר על אופטימיות גבוהה לגבי המשחק Mechanicus, אבל מצד שני זה יכול להיות הפאנבוי הפנימי שלי שנוטה לכיוון כל משחק העוסק ביקום של Warhammer 40K. אני מקווה שהמשחק לא יפשל במערכת הקרב שלו ויקלע לנקודה שבה הבחירות אכן משנות במידה וצריך לחשוב עליהן. המשחק צפוי לצאת בסוף השנה הנוכחית למחשב האישי, ומידע נוסף עתיד להתקבל עבורו במהלך תערוכת Gamescom 2018.

Mechanicus ALPHA