חודשי החורף לרוב הם חודשים שבהם אין יציאות של משחקים חדשים, וזהו השקט שלפני ההשקות של חג הפסחא וכמובן ה-Sale-ים של האביב, אבל כמו בכל חודש, מיקרוסופט מביאה לנו 4 משחקים בחינם ל-Xbox One (כאשר 2 מהם זמינים גם על גבי ה-Xbox 360), דרך תוכנית ה-Games with Gold.


Shadow Warrior

המשחק שפותח ע"י Flying Wild Hog ומשתמש במנוע ייחודי לו, העונה לאותו שם, יהיה זמין לכל אורך חודש פברואר.

המשחק הוא משחק First Person Shooter שיצא בשנת 2013, והיווה ריבוט למשחק מ1997. במשחק תקבלו את השליטה על Lo Wang – נינג'ה מודרני, שנלחם בגדודי שדים. המשחק משלב בין שלבים פתוחים וסגורים, זירות קרב גדולות וסגורות כאחת, והרבה פעמים מאפשר לכם לבחור בין שני נתיבי התקדמות. וואנג מצויד בכלי נשק שונים הדורשים תחמושת אותה תמצאו מפוזרת בשלבים. כלי הנשק משתנים מגרסאות דמיונות של אקדחים, תתי-מקלע, רובי-ציד ומשגרי טילים, וכמובן שהרבה פעמים ניתן להחזיק שני כלי נשק בו זמנית, אחד בכל יד. מכיוון שוואנג הוא נינג'ה, יש כלי-נשק קרים בהם ניתן להשתמש כמו חץ וקשת, חרב הקאטאנה המסורתית, שניתן ליצור איתו קומבואים שונים, ומאפשרת לכם לחתוך את היריבים שלכם למספר חתיכות: חיתוך מתוזמן היטב יאפשר לכם לכרות את ראשו של אחד היריבים, או מנגד, להרוג מספר יריבים במכה אחת.

האויבים שתפגשו במשחק מגוונים, ונעים החל משדים פשוטים שתוכלו להרוג בקלות, שדים מתקדמים יותר שידרשו מכם לחתוך להם את הגפיים לפני שתוכלו לחסל אותם, ועוד. חלק מהאויבים יפילו פריטים שיאפשרו לכם להשתמש בהם כנגד האויבים שלכם. המשחק מכיל מערכת שדרוג יכולות ונשקים, באמצעות מטבעות שונים הקיימים במשחק: כסף אותו תוכלו להשיג על ידי מציאתו באיזורים שונים בשלב, ונקודות קארמה אותן תקבלו על הביצועים שלכם בקרב, ו"Ki Crystals" שניתן למצוא בשלבים סודיים הפזורים במשחק. כל אחד מהאמצעים משמש לשיפור של דברים שונים. הכסף לרוב יאפשר לכם לשפר את הנשקים, ונקודות הקארמה על מהלכים חדשים לקאטאנה, והקריסטלים יאפשרו לכם ללמוד כוחות חדשים כגון גל גל הם, ריפוי עצמי, ועוד. יכולות אלו מגולמות בתור קעקועים על גופו של ואנג.

עלילת המשחק מספרת כי ואנג הוא בעצם שכיר חרב, שנשלח לרכוש את חרב הקאטאנה העתיקה מידי סוחר בעבור 2 מיליון דולר. העסקה משתבשת, וואנג מוצא את עצמו כבעלים של החרב, שהתברר כי היא קשורה לרוחו של שד העונה לשם Hoji. הוג'י מספר לואנג כי החרב היא בעצם חלק אחד מתוך 3 חלקים של חרב העונה לשם Nobitsura Kage והיא בעלת כוחות מסתוריים. ואנג יוצא לחפש אחר שני החלקים האחרים של החרב.


Assassin's Creed Chronicles: India

המשחק, שיהיה זמין החל מאמצע חודש פברואר ועד אמצע חודש מרץ, יצא בשנת 2016, ובניגד למשחקים האחרים בסדרה, הוא לא משחק Action-RPG בתלת מימד מלא. סדרת Chronicles היא בעצם ספין-אוף, בו המשחק משוחק כפלטפורמר של 2.5 מימדים. India מהווה את הפרק האמצעי מבין שלושה.

כאמור, המשחק הוא פלטפורמר של 2.5D – מתקדמים ימינה-שמאלה, או למעלה-למטה, כאשר יש אספקט מסוים לעמוק במשחק, אבל הוא לא קבוע. כמובן שהמשחק מכיל בתוכו מספר רב של נשקים המאפיינים את הסדרה כמו להבים נסתרים, חבלי-חצים ועוד. הדרך להבחין בין אזורים אליהם ניתן לטפס ולהתקדם היא בכך שהם צבעוניים יותר לעומת שאר הסביבה. כמובן שניתן להסתתר באזורים חשוכים, כחלק ממכניקת ההתגנבות של המשחק וכי זהו אלמנט משמעותי בסדרה כולה.

הפרק India מתרחש בהודו בשנת 1841 והוא מציג את הגיבור Arbaaz Mir, שמנסה להבין למה טמפלאר בכיר מאוד מגיע להודו עם פריט מסתורי שהיה שייך בעבר למסדר המתנקשים. כלי הנשק בהם ארבעז משתמש הם כלי נשק הרלוונטים לזמן ולמקום בו המשחק מתרחש. בנוסף – ישנו קלע היורה אבנים בו ניתן להשתמש כנגד האויבים.


Split/Second

המשחק שיהיה זמין גם ל-Xbox 360 וגם ל-Xbox One בחציו הראשון של חודש פברואר, יצא בשנת 2010 והוא משחק מירוצים בסגנון Arcade. כלומר – הוא אינו שם דגש רב על נושא הריאליזם, ומתמקד בעיקר ביצירת חווית מהירות מטורללת, שמאפשרת לכם לבצע פעלולים וטריקים שונים כדי לגבור על היריבים שלכם. מה שנחמד במשחק שהוא כולל גם את האפשרות לשני שחקנים להתחרות במסך מפוצל, מלבד כמובן מצב ה-Multiplayer שמאפשר לעד 8 שחקנים להתחרות אחד כנגד השני.

במהלך המירוץ תצטרכו למלא את מד ה"power play" שלכם ע"י ביצוע פעלולים, קפיצות, נהיגה מדויקת ועוד. ברגע שתמלאו את המד, תוכלו להפעיל אירועים מיוחדים שיוצרים מכשולים לשחקנים האחרים ומונעים מהם להתקדם, פתיחת קיצורי דרך או שינוי קטע שם במסלול המירוץ. האירועים האלה מגוונים ונעים החל מפיצוצים, קריסת כבישים מהירים ועוד. חומרת האירוע שתגרמו לו משתנה בהתאם לכמה מד ה"power play" שלכם מלא. חלק מה-Power plays האלה הם חד פעמיים, ובחלקם ניתן להשתמש מספר פעמים לאורך השלב. 

המשחק מגיע עם 15 מסלולים שונים, ועם מספר רב של מכוניות, שחלקן מבוססות על רכבים אמיתיים. המשחק זכה לביקורות חיוביות סה"כ, ומשחק המשך היה אמור לצאת, ולאחר מכן בוטל. יש קריאה של שחקנים רבים אל המפתחת להוציא משחק נוסף בסדרה, כרגע ללא הצלחה.


Crazy Taxi

מי לא מכיר את המשחק המטורלל הזה, שגם הוא, כמו Split/Second הוא משחק Xbox 360(הנתמך על ידי קונסולת ה-Xbox One), יהיה זמין בחצי השני של חודש פברואר. הפרנצ'ייז, שגם זכה לסרט מטורלל לא פחות, התחיל את דרכו באולמות המשחקים בתור משחק של SEGA, ובהמשך מצא את דרכו ל Dreamcast. בעוד שהמשחק נקרא פשוט Crazy Taxi, זו לא בדיוק הגרסא המקורית, והיא מכילה קצת שינויים.

בגדול – מטרת המשחק היא די פשוטה. אתם נוהגים במונית צהובה בעולם פתוח, ועליכם להביא את הנוסעים שלכם מנקודה אחת לשניה, בסטייל המירבי על מנת לצבור כמה שיותר ניקוד ותוספת זמן. המשחק הפך לתופעה בפני עצמו, וזכה למספר המשכים וכותרים נוספים היוצאים בצורה תדירה יחסית.