סצינת הספורט האלקטרוני כבר תפסה תאוצה בשנה האחרונה בארץ הקודש, ואנו רואים זאת בדמות אירועים פסח וסוכות של Game-IN, אליפות ישראל בספורט אלקטרוני שהתקיימה באוגוסט מבית 4DV. אך בעוד שני המשחקים DOTA 2 ו-League of Legends, הבולטים בז'אנר הזירת קרב מקוונת מרובת משתתפים (MOBA), זוכים למקום של כבוד, המשחק Heroes of the Storm מבית Blizzard בולט בהיעדרו. הסיבה העיקרית לכך – בסיס השחקנים בישראל של המשחק הוא קטן – קצת יותר מ1000 שחקנים, והקהילה עדיין אינה מאורגנת בקבוצות מקצועיות, למרות שמספר שחקנים ישראלים מדורגים כ-Game Master גם בליגה ה-Hero League וגם בליגת ה-Team League.

לכן ירדן פלד וחן אובסטלר, ממנהלי הקהילה הישראלית, החליטו להרים את הכפפה ולהחזיר עטרה ליושנה ולהעיר את הקהילה מחדש. בחודש אוגוסט הם החלו בטורניר, ששיאו היה בגמר שנערך ב-Hype Gaming Lounge. הטורניר היה ללא עלות למשתתפים בתל-אביב, תודות להירתמותו של יואב סוכן, האיש מאחורי המקום, שאירח את הקבוצות בתחם ה-VIP המפנק. אתם מוזמנים לקפוץ לעמוד הפייסבוק של Hype, ולהתעדכן במבצעים השווים לכבוד החגים.

הטורניר התחיל בסדרת משחקים של הטוב מ3 בין 5 קבוצות, כאשר אחת הקבוצות דילגה ישר לשלב חצי הגמר. תוכלו לצפות במשחקי החצי גמר ע"י לחיצה על הקישור הבא לערוץ הקהילה ביו-טיוב, שנערכו וקוריינו ע"י נועם מגדלי וצחי ארגמן.

לבסוף סדרת הגמר, שכאמור נערכה בלאונג' המפנק של Hype בתל-אביב, ב14/09,  בתצורה של הטוב מ5 משחקים. משחקי הגמר הוסטרמו וקוריינו בשידור ישיר ע"י בר לוי, שחלקכם מכירים אותו גם כקריין League of Legends. הסרטונים יועלו בהמשך גם לערוץ היו-טיוב של הקהילה. הגמר נערך בין שתי הקבוצות Jokers ו-Team Toxic, כשלבסוף Team Toxic ניצחה את הסדרה בתוצאה של 3-0 סוחף.

ירדן וחן מספרים, שתחושת הסיפוק בסיום הטורניר הייתה כה גדולה, שכבר עתה הם התחילו להריץ טורניר נוסף, גדול יותר, טוב יותר, והפעם עם פרסים לקבוצה הזוכה. עד אז, אתם מוזמנים לקרוא עוד על Heroes of the Storm באתר שלנו, או לקפוץ לקבוצת הפייסבוק של הקהילה הישראלית HotS-IL, ולהתעדכן, ללמוד עוד על המשחק, ואולי לארגן את הקבוצה הבאה שתזכה בטורניר הבא!

נתראה בנקסוס!

קישור לתוצאות כלל המשחקים באתר challonge