כשיצאו ההדלפות הראשונות בנוגע למשחק Mario + Rabbids: Kingdom Battle, כלל הקהילה חששה שהמשחק יהיה תועבה אחת גדולה, אך כבר לאחר שראינו את המשחק ב-E3, נעלם החשש. המשחק, לאלו מכם שעוד לא ראו אותו לעומק, משלב משחקיות טקטית בסגנון משחקי XCOM ו-Fire Emblem, יחד עם עולם הניתן לחקירה, בדומה למשחקי מריו הקלאסיים.

כעת לאחר ששיחקנו במשחק ב-Gamescom, אנחנו יכולים לומר באופן חד משמעי שהמשחק נראה כמו אחד מהכותרים המבטיחים של הסוויץ'.

את ההדגמה פתחנו בסרטון שמראה את מריו מתאושש מנפילה, ופוגש את Rabbid-Peach ואת Rabbid-Luigi. הדיאלוגים היו בגרמנית, ומשום שזו לא שפה שלקחתי בתיכון, לא אוכל לספר לכם הרבה עליהם, אך לאחר דיאלוג זריז, הם יוצאים למשימה ואנחנו זוכים לשחק אותם במפת העולם. השליטה היא רב כיוונית, אבל המפה יחסית מכוונת אתכם להמשך המשימה. סביר להניח שבהמשך המשחק יהיו חלקים יותר מפוצלים.

לאחר הליכה לא ארוכה אנחנו מגיעים לחבורת Rabbids מבוצרים והמשחק באופן רציף עובר למצב קרב. דמויות השחקן והאויב לוקחות תורות, כל דמות מקבלת תור, כאשר אנחנו יכולים לנוע, ולאחר מכן לתקוף את אחד היריבים באמצעות הרובה של הדמויות, וכמובן גם האויב יכול לעשות את אותם דברים.

בנוסף, במצבים שבהם היריב היה במרחק הליכה מהדמות שלי, היתה לי אפשרות לגלוש מתחתיו ואז להעמד לידו ולירות בו, מה שאפשר לי לפגוע בו פעמיים (וגם נראה מעולה על הדרך). עוד טריק מגניב שאפשר היה לעשות, הוא כאשר דמות שלי יכלה להגיע אל דמות אחרת, היתה לי אפשרות להקפיץ אותה קדימה (או למעלה במקרים מסויימים), וזה אפשר לי להתקיף את האויבים מאחורי המסתור שלהם.

הקרב לא היה קשה (בכל זאת, קרב ראשון במשחק) וחזרתי להתקדם במפה. בהמשך המפה נלחמתי שוב וגם הגעתי למבוך, בו נדרשתי לנווט על מנת לאסוף מטבעות זהב (אשר באמצעותן ניתן לקנות שדרוגים לציוד של הדמויות). בנוסף למטבעות הזהב, כאשר הגעתי לאיזור ועברתי דרך טבעת כתומה, הופיעו מטבעות אדומות שאותן נדרשתי לאסוף תוך מגבלת זמן, על מנת לקבל שדרוג חדש לנשק.

לאחר ניווט מתמשך במפה הגעתי בסופו של דבר לזירה של הקרב השלישי והאחרון בדמו, ובו הופיעו גם Rabbids רגילים וגם ענקיים, ונדרשתי להביא את אחת הדמויות שלי למיקום בקצה המפה. במרכז המפה של הקרב, הופיע Chain Chomp, שבכל סיבוב תקף את הדמות שהכי קרובה אליו, גם אם היא מצד האוייב.

בקרב זה נחשפו בפני היכולות המיוחדות של הדמויות – למריו יש יכולת הניתנת להפעלה אשר מאפשרת לו לירות ביריב המתקרב בתורו לכיוונו, לראביד-פיץ' יש יכולת ריפוי, ולראביד-לואיג'י יכולת אשר מפעילה מגן מסביב לדמויות הקרובות אליו אשר מגן עליהן מפגיעות. קרב זה הציג אינטרקציה רבה עם הסביבה – סמוך למרכז השלב הופיע צינור אשר ניתן היה לעבור דרכו ולהגיע לחלק אחר באותו השלב. בנוסף היה ניתן להסתתר מאחורי חלק מקוביות הלבנים בשלב, אך אלו לא היו מסתור בטוח, משום שהן פגיעות ליריות ולאחר מספר פגיעות נשברות.

לאחר קרב מאתגר שבו התעלף לי Rabbid Luigi (השם יקום דמו), הצלחתי להגיע לאחורי השלב לנקודה שאליה התבקשתי להגיע, וכאן הגיעה עוד סצינה עם דיאלוגים בגרמנית, ובסופה נגמר הדמו.

המשחק מלא בקטעים שדורשים חשיבה, אך הוא מלא בצ'ארם של דמויות מריו, ובמוזרות מעלת הגיחוך של ה-Rabbids, וביחד בהחלט יוצר שילוב מעולה. מאוד נהניתי לראות את ראביד-פיץ' מצטלמת לסלפי עם פרצופים מכוערים מחוסרי שיניים (שלא לדבר על הפרווה מסביב לפה שלה, שנראית קצת כמו זיפים), וזה מאוד הצחיק אותי באופן אישי. לפי דעתי יש עתיד מאוד מבטיח למשחק עבור אוהבי מריו וחובבי האסטרטגיה.

שלל הדרכים שבהן יכולתי להשלים כל קרב יהפכו את המשחק הזה לחוויה מעניינת וייחודית לכל שחקן ולכן מאוד התרשמתי. המשחק גם זכה אצלנו באתר במועמדות ל-Game of the Show.

המשחק Mario + Rabbids: Kingdom Battle יוצא ל-Switch ב-29.8.2017.