ביקרנו במתחם של Ubisoft בגיימסקום, וזכינו לשחק בהדגמה של Far Cry 5. המשחק, לאלו מכם שאינו יודע עדיין, מתרחש ב-Hope County במדינת מונטנה, שם כת יום הדין בשם Eden's Gate השתלטה על הישובים ואנחנו רוצים לשחרר את האיזור.

בהפעלת הדמו, נדרשנו לבחור שותף שיעזור לנו, כאשר אנחנו בוחרים בין ניק ריי, טייס קרב אשר עוזר לנו מלמעלה, גרייס ארמסטרונג, אשר נלחמת איתנו על הקרקע ובעיקר צולפת ביריבים מרחוק, או בומר, כלב ציד אשר מסוגל לתקוף ולעצור יריבים על מנת לאפשר לנו להרוג אותם. אני בחרתי בניק ריי, מאחר ומטוסים הם אלמנט חדש במשחקים של פאר קריי. את ההדגמה התחלנו בפתח עיירה קטנה אשר נמצאת תחת מצור של כת שער עדן, ואנחנו נדרשים לשחרר אותה. יחד עם ניק ריי שאותו בחרתי, נכנסתי לעיר בנשקים שלופים, והתחלתי להרוג חברי כת גזעניים.

ניכר לראות שמערכת הקרב מאוד מלוטשת, בין אם כאשר יריתי ביריבים והם הגיבו בכאב בהתאם לאיפה שפגעתי בהם, ובעיקר בשימוש בנשק חם והכוונת.

דמות השריף שאותה אנחנו משחקים מצויידת ברובה סער, אקדח, ודינאמיט, והשתמשתי בשלושתם לאורך הקרב הבינוני באורכו. מאוד נהניתי לרדוף אחרי יריבים לגגות של בניינים בעיירה הקטנה, להסתתר מאחורי מכוניות הפוכות, ולזרוק עליהם דינאמיטים.

לאחר שסיימתי את הקרב, נקראתי לתוך פאב, שם הברמנית הנחתה אותי לצאת מהעיירה לכיוון מטוס קרב על מנת לעזור לאחד מחברי העיירה לפגוע בנקודות אסטרטגיות של חברי הכת. בדרך לנקודה, זכינו לראות את אחד מהאירועים הדינאמיים במשחק, שבהם חברי כת לכדו את אחד המתיישבים ואיימו להרוג אותו. לאחר חילוף אש קצרצר, חברי הכת נהרגו על ידי והמשכתי בדרכי לעבר המטוס.

לאורך הדרך מצאתי את עצמי בקרב יריות עם זאבים, וזכיתי לראות בצורה טובה את הצמחיה המהממת במשחק. ניכר לראות איך הגרפיקה במשחקים השתפרה – גם הדשא והשיחים, וגם העצים מרחוק, כולם זזים בהתאם לרוח.

כאשר הגעתי לשדה התעופה הקטן התבקשתי לשחרר גם אותו משליטה עויינת, ולאחר קרב יריות מותח, שחררתי גם אותו ועליתי סוף סוף למטוס. המטוס אמנם היה מטוס פרופלורים פשוט, אך הוא היה מצוייד בפצצות וטילים אינסופיים. התבקשתי להפציץ מיכלים של חברי הכת. השליטה במטוס היתה מאוד כיפית, ומצאתי את עצמי עושה לולאות בשביל הכיף.

את המיכלים השמדתי בקלות באמצעות הטילים ומכונת היריה של המטוס, והמשכתי לעבר שיירת רכבים על מנת להשמיד אותה. הפעם השתמשתי בפצצות – אין הרגשה טובה מזו שבה אתם מטילים פצצה על שיירת רכבים ורואים אותם מתפוצצים  ועפים לכל עבר.

לאחר הפצצת השיירה התבקשתי לחזור, אך בדרך חזרה נקלעתי לקרב מטוסים, ושם מצאתי את עצמי מסתחרר סביב זוג מטוסים. הראשון ירד בלי בעיות, אך לאחר מספר לולאות סביב השני, מצאתי את עצמי מתנגש בו חזיתית ושנינו הסתחררנו למטה. למזלי הרבה, השגתי חזרה שליטה, אך המטוס היריב מצא את עצמו פוגש את הקרקע מקרוב. לאחר דיאלוג קצר דרך הקשר, הסתיימה המשימה ואיתה ההדגמה.

המשחק Far Cry 5 עתיד לצאת ב-27.2.2018 ל-Xbox One, PlayStation 4 ו-PC, ואז תוכלו גם אתם לירות בחברי כת גזעניים ומקועקעים!