אם אתם מהגיימרים שבחרתם לחוות את משחק התפקידים האפי האחרון של בת'סדה על הפלייסטיישן 3, בוודאי שעניין הלאג במשחק מוכר לכם. לפני מספר ימים ג'ושוע סוייר (Joshua Sawyer), במאי המשחק Fallout: New Vegas שיתף את כולנו בסיבה, לדעתו, ללאג. לדבריו, הסיבה טמונה עמוק עמוק במנוע המשחק, ובדרך שבה הוא מנהל את השמירות הכה חשובות לנו: "ככל שאנחנו משחקים בדמות שלנו, יותר יותר דברים משתנים ונשמרים בקובץ השמירה, דבר שיכול להעמיס רבות על המערכת". כזכור (ולא נורא אם לא), מערכת הזכרון בקונסולת הפלייסטיישן 3 מכילה 512 מגה-בייטים של זכרון, אשר מחולקים למעבד ה-Cell ולמעבד הגרפי. באקס-בוקס 360 לעומת זאת, כמות זהה של זכרון, אך היא משותפת לשני המעבדים.

מוקדם יותר היום, בת'סדה החליטה להגיב על העניין. לדבריה, הסברו של סוייר שגוי, כשמדובר על בעיה שנפתרה מכבר. וכמו להוסיף חטא על פשע, הואילה בטובה להציג בפניכם, גיימרים יקרים, כמה עצות וטיפים לפיהם תוכלו להביא את כמות הלאג במהלך ההרפתקה האדירה שלכם למינימום. ראשית, כבו את האופציה לשמירה אוטומטית. שנית נקו ופנו את הדיסק הקשיח שלכם, ולבסוף השתמשו יותר באופצית ההמתנה.

אנחנו לא יודעים מה אתכם, אבל כשמפתחת משחקים מביאה טיפים לשיפור הביצועים במשחק קונסולה, אפשר להתחיל לחשוש. מצד שני, משחקיה של בת'סדה מעולם לא היו מושלמים בתאריך יציאתם (כמו הרבה משחקים אחרים), והדבר לא מנע מהמשחק לקבל ביקורות נלהבות הן מהמבקרים והן מהשחקנים. אז נסמוך על עצותיה של בת'סדה איך לשחק במשחק, ונקווה בסתר ליבנו שהעניין יטופל ויתוקן במהרה (או לפחות עד שנספיק ללמוד את כל הצעקות שיש במשחק).