כשהחלק הראשון של הדמו (מתוך הכנס E3) של Metro: Last Light יצא, אי שם בתחילת יולי, החלטנו שלא להעלות אותו לאתר ולחכות בסבלנות לשאר החלקים. הרי אחרי הכל, רק לחמור מראים חצי עבודה. עכשיו, כשיצא החלק השני (מתוך שלושה) הגענו למסקנה שהגיע הזמן לשנות את ההחלטה. כעת אתם יכולים לצפות בשני חלקי הדמו פה למטה, ולחכות איתנו בסבלנות לשלישי, שיגיע ב10 לאוגוסט. ומכיוון שבבית הספר למדנו ששני שליש גדול יותר מחצי, אין סיבה לדאוג מהערת החמור הקודמת.

הדמו, על שני חלקיו, מציג את ארטיום (גיבור המשחק) מתנגב אל תוך אחת מתחנות הרכבת התחתית הנמצאת תחת שליטה של קבוצה פשיסטית ניאו-נאצית, העונה לשם "תחנת הרייך". ההתגנבות מהר מאד הופכת לקרב יריות רועש ועקוב מדם, שמוביל למרדף בדרך התחנה ועד לסיום, אותו נזכה לראות רק בעוד שבועיים בערך.

למי שלא מכיר, מדובר במשחק המשך למשחק היריות הפוסט-אפוקליפטי Metro 2033 (המבוסס על נובלה רוסית בעלת אותו שם), המתרחש במנהרות הרכבת התחתית של מוסקבה לאחר שאירוע קטקליזמי הפך את פני השטח למקום מסוכן, המלא קרינה רדיו-אקטיבית ומוטציות מסוכנות. Metro: Last Light ייצא לאוויר העולם באמצע שנת 2012, על ה-XBOX 360, PS3 וה-PC.